Celem każdego przedsiębiorcy jest osiągnięcie sukcesu. Jednak droga do niego bywa trudna i wyboista. Często właściciele firm nie posiadają elementarnej wiedzy dotyczącej prowadzenia biznesu. Poddają się po drobnym upadku lub nie są wystarczająco zaangażowani. Z własnym biznesem startuje coraz większa liczba Polaków. Błędy popełniane na starcie firmy nie dotyczą tylko młodych przedsiębiorców. Każdy, kto po założeniu własnej działalności gospodarczej myśli idealistycznie a nie realistycznie, szybko może przekonać się, jak bolesne są skutki takiej postawy. Chcesz odnieść sukces ze swoją firmą? Najpopularniejszych błędów można uniknąć, jeśli wcześniej zbierze się podstawowe informacje. Przeczytaj niniejszy artykuł, aby dowiedzieć się jakich błędów nie popełniać.
Przeczytaj również: Książka kontroli przedsiębiorcy
Błędy przedsiębiorców – brak strategii biznesowej
Mając odpowiednią wiedzę i sprawdzone informacje można przejść do budowania strategii biznesowej. Jeśli pominiemy ten krok na początku drogi, wprowadzamy do naszych poczynań przypadkowość. Na własne życzenie pojawia się więcej niepewności, nasze działania stają mniej efektywne i trudne do kontrolowania. Albo zupełnie nieskuteczne. Biznesplan to pierwsza i najważniejsza próba zmierzenia się z własną wizją i jej urzeczywistnieniem. Im uważniej i drobiazgowo zaplanujemy nasze kroki, tym dalej dojdziemy i z wyprzedzeniem poznamy główne zagrożenia.
Jednym z podstawowych błędów jest całkowita pewność, że Twój pomysł jest idealny, że na pewno wszystko się uda i przyniesie milionowe zyski. Zbytnia wiara we własne umiejętności planowania i powodzenie twojego planu mogą mieć zgubne konsekwencje. Może okazać się, że w twojej głowie wszystko działa bezbłędnie, lecz twarde prawa rynku szybko to zweryfikują i nie zawsze zdążysz na czas zauważyć błędy i wprowadzić odpowiednie zmiany.
Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Coworking Rynek 28, Wirtualne biuro Kraków, Wirtualne biuro Poznań.
Sprawdź ofertę! Oferta.
Błędy przedsiębiorców – niewłaściwa klasyfikacja kosztów
Koszty uzyskania przychodów to dla przedsiębiorcy ważna kwestia – dzięki przemyślanym wydatkom firmowym można znacznie zmniejszyć zobowiązanie podatkowe. Warto jednak pamiętać, że każdy zaliczony w koszty wydatek powinien być racjonalnie uzasadniony. Koszty naciągane, noszące cechy wydatku osobistego lub zaliczone wbrew przepisom, mogą zostać zdyskwalifikowane przez organy skarbowe.
Poleganie tylko na sobie
Myślisz, że sam zajmiesz się wszystkim, bo będziesz miał pewność, że praca zostanie dobrze wykonana? Nawet w przypadku małego biznesu trudno jest zapanować nad wszystkim procesami i działaniami. Owszem, to jest możliwe, ale ma jeden ogromny minus. Bardzo mocno eksploatuje przedsiębiorcę. Nagle może się okazać, że zamiast planować rozwój firmy, nawiązywać ważne kontakty – toniesz w papierach i drugorzędnych obowiązkach. Nikt nie jest samowystarczalny. Im więcej masz na głowie, tym trudniej o kreatywność, planowanie, analizę. Aby skutecznie trzymać biznes w ryzach, musisz część obowiązków oddelegować. Z tego powodu polecamy skorzystanie z wirtualnego biura, które przejmie od Ciebie wszelkie biurowe obowiązki, zajmie się obsługą poczty przychodzącej i właściwie pokieruje Twoich interesantów.
Założenie firmy bez wystarczającego budżetu
Przedsiębiorca, aby zarobić pieniądze, musi je najpierw wydać. Środki finansowe związane z przewidzianymi i nieoczekiwanymi wydatkami biznesowymi powinny być zabezpieczone na co najmniej 12 miesięcy. Plan kosztów pomnożony o przedział liczbowy od 1.3 do 1.6 daje wymaganą roczną kwotę.
Warto zapoznać się z powyższą listą błędów, gdyż spisanie tych najczęściej popełnianych, może w przyszłości zaowocować w pomnożenie grona klientów, a co za tym idzie, także własnego budżetu.
Warte uwagi: Koszty – firmowe czyli jakie?
Jeśli chcesz założyć firmę lub przenieść jej siedzibę możesz to teraz zrobić przez Coworking Rynek 28, Wirtualne biuro Kraków, Wirtualne biuro Poznań.
Sprawdź ofertę! Oferta.